AIK konfirmon: Janë shitur 13 mijë bileta për sfidën me Shkëndijën

-

Skuadra e Shkëndijës do të përballet me AIK -un e Stokhollmit, gjatë ditës së enjte në stadiumin “Friends Arena”, ku pritet që vendasit të kenë një përkrahje të madhe nga tifozeria vendase.

Skuadra suedeze më një postim në rrjetet soaciale konfrimoi se janë shitur 13 mijë bileta për këtë përballje, ku fituesi kalon në fazën e plej offit në Ligën e Konferencës.

Në mesin e spektatorëve në stadiumin “Friends Arena” do të jenë edhe tifozët e Shkëndijës, për të cilët janë rezervuar 600 vende dhe bileta për ato pozita kushton vetëm 14 euro.

 

 

Ndërkohë mediat në Suedi, raportojnë se vendasit do të kenë përkrahje të plotë në stadiumin me kapacitet prej 50 mijë vendesh, pasi që shitja do të vazhdojë edhe gjatë ditës kur do të zhvillohet kjo ndeshje.

Kujtojmë se përballja e parë të turit të tretë të Ligës së Konferencës, në mes AIK-ut dhe Shkëndijës, do të nis në orën 19.00.

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...