Komuna e Prishtinës ndan 150 mijë euro për organizimin e festivalit “Sunny Hill”

-

Komuna e Prishtinës ka nënshkruar një kontratë në vlerë të 150 mijë eruosh me kompaninë “The Sunny Hill Sh.P.K”, e cila njëherësh është kompania që realizon festivalin që është një ndër ngjarjet më të mëdha kulturore në Kosovë.

Në dokumentin e publikuar në e-Prokurimi, bëhet e ditur se kontrata është dhënë përmes procedurës së negocimit.

Bëhet e ditur se kontrata në fjalë është lëshuar më datë 3 gusht.

Njëherësh, kjo shënon edhe datën ku pritej të nënshkruhej.

Këtë vit, SunnyHill shënon edicionin e tretë të tij.

Gjatë këtij edicioni që fillon të enjten e 4-gushtit këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare Dua Lipa, njëherësh edhe themeluesja e njërit prej festivaleve më të mëdha në Kosovë e rajon “Sunny Hill”, ka konfirmuar që do të performojë në natën e parë të këtij festivali.

Ndërkaq, si shenjë falënderimi dhe respekti për themeluesen e “Sunny Hill”, i pari i Prishtinës Perparim Rama i ka dhuruar një buqetë me lule dhe një broshë prej argjendi pas intervistës që është mbajtur mes Perparim Ramës, Dua Lipës dhe babait të saj Dukagjin Lipës.

Dua Lipa flet para nisjes së festivalit “Sunny Hill”

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...