Mjetet narkotike, arrestohet ylli i NBA-s

-

Ylli i NBA-s, Iman Shumpert është arrestuar për posedim të substancave narkotike. Sipas mediave amerikane, Shumpert është arrestuar në aeroportin e Dallasit, pasi policia e kapi atë me 170 gramë marihuanë.

Përveç këtyre substancave, kampionit të vitit 2016 në NBA, iu gjetën edhe karrikatori me 14 plumba 9 mm, mirëpo nuk iu gjetë pistoleta në valixhet e tij.

Policia ka arrestuar basketbollsitin amerikan dhe ka ngritur kallzim penal, ndësa e ka gjobitur edhe me 10 mijë dollar. Basketbolliti 32 vjeçari, i cili aktualisht është pa skuadër, në vitin 2020, ishte pjesë e Bruklin Netsit.

Lajmet e fundit

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...
- Advertisement -

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...

Rruga Tetovë-Prizren/ Rrustemi: Është kryer fizibiliteti dhe zgjedhur traseja, vijojmë me proceset pasuese

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi nga terreni punues për fillimin e ndërtimit të Korridorit 8,...