Monica Lewinsky i kërkon Beyonces të heqë emrin e saj nga kënga “Partition” ku i referohet skandalit seksual me Bill Clintonin

-


Monica Lewinsky i sugjeroi Beyonces të hiqte emrin e saj pasi këngëtarja njoftoi se do të bënte të njëjtën gjë me një fjalë fyese në një këngë të albumit të saj të ri të “Renaissance”.

49-vjeçarja sugjeroi që Beyonce të shkonte më tej dhe të hiqte emrin e saj nga kënga e saj hit “Partition”, pasi këngëtarja vendosi të heqë një fjalë nga albumi i saj më i fundit për shkak të ofendimeve të personave me aftësi të kufizuar.

“Uhmm, pasi jemi këtu… #Partition”, shkroi ajo në Twitter duke iu referuar këngës së vitit 2013 në albumin e Beyonces , ku ajo këndoi në një rrjesht “Monica Lewinsky është e gjitha mbi fustanin tim”.

Foto: Beyonce/Instagram

Fraza aludon në skandalin seksual të viteve 1990 që përfshinte Monica Lewinsky dhe presidentin e atëhershëm amerikan, Bill Clinton. Lewinsky ishte një praktikant 24-vjeçar në Shtëpinë e Bardhë kur Clinton dhe Hillary u martuan.

Lewinski, biografia e të cilit në Twitter e përshkruan atë si një “muzë të këngës rap”, ka adresuar më parë përmendjen e emrit të saj në tekste të këngëve.

Ajo falënderoi Beyoncen që e përfshiu atë në këngë në një ese që shkroi për “Vanity Fair” në 2014, por bëri një korrigjim.

“Miley Cyrus më referon mua në aktin e saj në skenë, Eminem bën këngë rap për mua dhe hiti i fundit i Beyonces më bën thirrje. Faleminderit, Beyonce, por nëse po flasim, mendoj se keni dashur të thoni ‘Bill Clinton’ është mbi fustan, jo “Monica Lewinsky”.

Ajo shtoi se më parë e kishte trajtuar situatën me humor, sepse “duke mësuar të qesh për gjëra që më lënduan ose më poshtëruan është mënyra se si mbijetova”.

Foto: Vanety Fair

Ndërkohë së fundmi, Beyonce u përball me reagime dhe kritika në internet nga aktivistët e personave me aftësisë së kufizuar.

Përdorimi i fjalës “spaz” nga Beyonce në këngën “Heated” nga Renaissance, albumi i saj i parë solo që nga viti 2016, e futi atë në telashe përpara kërkesës së Lewinskit.

Këngëtarja 40-vjeçare mori vlerësime të mira kur debutoi albumin e saj, por ajo u kritikua gjatë fundjavës kur fansat vunë re përfshirjen e një termi nënçmues në këngën “Heated”.

“Spaz” rrjedh nga fjala “spastike”, e cila konsiderohet nënçmuese për njerëzit me paralizë cerebrale spastike. Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC), çrregullimi ndikon në aftësinë e një personi për të kontrolluar muskujt e tyre, veçanërisht në krahët dhe këmbët.

Lajmet e fundit

Bayern Munich i ofron super-kontratë Granit Xhakës

Granit Xhaka është me “valixhet” gati teksa përgatitet për të nisur një aventurë të re pas eksperiencës në Londër...

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...
- Advertisement -

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...