Rezistenca: Bilall Kasami dhe shefi i Urbanizmit Adnan Beadini uzurpojnë hapësirat publike

-

Lëvizja Rezistenca ka drejtuar akuza ndaj kreut të Komunës Bilall Kasami dhe shefit të Urbanizmit, Adnan Beadini se ata po uzurpojnë hapësirat publike informon Tetovasot.
Ata thonë se ne jemi dëshmitarë të Tetovës në realitet e jo nga ajo çka na servoni nëpër mediume!

Komuna e Tetovës na premtoi lirimin e pronave publike nga uzurpatorët e luksit, por ja me fakte të dashur tetovarë se si ish këshilltari i L.B z.Adnan Beadini tani shef i sektorit të urbanizmit ka bllokuar me tavolinat dhe çadrat e diellit hapësirën publike tek ura e Kazazve!

Ju edhe mund të paguani tatim për këtë hapsirë, por jeni funksionar komunal ,çfar shembulli na jepni neve si qytetarë, hapsira publike është e të gjithë qytetarëve, pak rëndësi ka a paguani apo jo tatim për hapsirën e shfrytëzuar!!!
Voto Veten për ta ndalur uzurpimin e hapsirës publike!!! thonë nga Rezistenca .

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...