Shaqiri: Respektojmë kundërshtarin, por ne kërkojmë rezultat pozitiv

-

Në prag të përballjes me AIK-un e Stokholmit, trajneri i KF Shkëndija, Artim Shaqiri u shfaq optimist se skuadra tetovare do të jap maksimumin për një rezultat pozitiv, normalisht duke respektuar deri në maksimum kundërshtarin, njofton Alsat.mk. Shaqiri beson se ekipi do të jap maksimumin, posaqërisht me faktin se “Ballistët” bëjnë një rrugë të gjatë për të qenë në stadiumin “Friends Arena”, aty do të zvillohet sfida AIK – Shkëndija, të enjtën, në orën 19.00.

“Ndeshja me AIK-un është ndryshe nga ato dy ndeshjet e para, Kunërshtari duhet të vlerësohet deri në maksimum, por siç kam thënë më herët, se edhe pse AIK -u është favorit, ashtu është në letër. Kur të futemi brenda në fushë, nuk respektojmë askënd përveç veten tonë. Kemi ardhur këtu që të luajmë një lojë të bukur dhe të marrim rezultat pozitiv nga kjo ndeshje. Normal që të nderojmë tifozët të cilët do të jenë të pranishën në stadium, pasi që “Ballistët” bëjnë një rrugë të gjatë për të përkrahur ekipin,” tha mes tjerash Shaqiri.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...