Ançeloti: Jemi në disavantazh ndaj Aintrahtit, por shkojmë të fitojmë finalen

-

Javën e ardhshme do të zhvillohet Superkupa e Evropës, në të cilën do të përballen Real Madridi dhe Aintraht Frankfurt. Në prag të kësaj sfide, Karlo Ançeloti për faqen zyrtare të UEFA, potencoi se ekipi madrilen ka disavantazh fillimin e soznit, në krahasim me skuadrën gjermane.

“Ne kemi më shumë disavantazhe se Aintrahti, i cili e filloi sezonin më herët, por ne do të luajmë për të fituar. Ne shikojmë përpara, jo prapa. Fitoret e vitit të kaluar përforcojnë atë që besojmë, por duhet të fokusohemi në ndeshjet e ardhshme. Në sezonin e ardhshëm, gjashtë tituj janë në lojë dhe ne duam të luftojmë për të gjithë.

 

Vitin e kaluar Aintracht arriti diçka të veçantë pasi nuk ishte ndër favoritët në Liga Europa.

 

“Ata luajtën ndeshje të shkëlqyera, duke mposhtur Barcelonën në “Camp Nou” me një stil futbolli kundërsulmesh, me vëmendje të madhe ndaj mbrojtjes dhe tranzicione të shpejta”, ka paralajmëruar strategu italian.

Madridi kërkon titullin e pestë në Superkupën e Evropës. Nëse fitojnë, do të barazohen në krye të listës të të gjitha kohëve me më shumë suksese, së bashku me Barcelonën dhe Milanin.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...