E konfirmon Galtieri: Sançes pritet të arrijë në Paris

-

Gjatë konferencës aktuale për shtyp, dy ditë pas debutimit të PSZH-së në Ligue 1, trajneri Kistof Galtier njoftoi ardhjen tashmë të afërt të Renato Sançes, i cili në orët e ardhshme do të jetë zyrtarisht një lojtar i Paris Sent-Zhermenit.

“Renato Sançes pritet këtë pasdite. Kishim këtë mundësi për të marrë një lojtar që e njihte Lige 1 dhe të nivelit më të lartë dhe ne e morëm. Është një lojtar që ka cilësi të ndryshme nga lojtarët tanë në skuadër. Ai është shpërthyes, di të thyejë linjat dhe të mbledhë në nivel mbrojtës. Ai nuk u përgatit për Lille dhe për këtë arsye do të jetë prapa shokëve të tij të skuadrës”, është shprehur trajneri i PSZH-së.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...