Fatmir Limani dhe Adnan Azizi, më të mirët e Lëvizjes Besa

-

Fushata parazgjedhje për zgjedhje të parakohëshme për Këshillin e komunës së Tetovës ka vendosur në lëvizje shumë figura politike e mes tyre edhe tek Lëvizja Besa.

Kështu, Fatmir Limani dhe Adnan Azizi shihen në krye të fushatës zgjedhje për Këshillin komunal në komunën e Tetovës që pritet të mbahen më 20 Gusht të këtij viti.

Këto dy si duket janë figura kyçe në Lëvizjen Besa dhe frontmen të fushatës pasiqë shihen afër në të gjitha takimet që po mban kreu i kësaj partie Bilall Kasami.

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në çdo tubim, takim dhe organizim partiak shihet së bashku ne Fatmir Limanin dhe Adnan Azirin, duke anashkaluar një pjesë të madhe të udhëheqësisë dhe aktivistëve të subjektit që ai drejton.

Fatmir Limani dhe Adnan Aziri shihet qartë se janë të preferuarit e tij dhe frontmenët e rinj të Lëvizjes Besa, të cilët kanë ndikim të jashtëzakonshëm në ndërmarrjen e vendimeve më të rëndësishme partiake.

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...