FC Shkupi, humb një ditë në udhëtimin drejt Shkupit

-

Sërish probleme në udhëtimet e FC Shkupit, tani në rrugën e kthimit për në Shkup. Tani 300 km nga Dublini, në Shannon, ekspedita e futbollistëve me drejtuesit e klubit, do t’i kalojnë me autobus, madje në Shanon, do të duhet të nisen me aeroplanin çarter drejt Shkupit.

Në të vërtetë, kjo është jo korrekte nga ana e vendasve, për të cilën ka reaguar menaxhmenti i skuadrës nga Çair, një ditë më parë. Në vend të uljes së çarterit në Dublin, ekspedita e Shkupit e bëri këtë në qytetin Shannon dhe prej andej udhëtoi 300 km për në Dublin me autobus.

Mediat vendase u përpoqën të arsyetojnë gjithë këtë, se nuk mundej të shkohet në Dublin por duhej të ishte në Shanon.

Me këtë orar të udhëtimit, FC Shkupi humb një ditë të përgatitjes duket ditur se ekspedita e FC Shkupit do të aterojë në Shkup rreth orës 23.00.

Ndërkohë të martën, FC Shkupi do të përballet me Shamrok Roversin, që ka epërsi 2 gola nga sfida e parë (1-3).

Lajmet e fundit

Presidentja Osmani takon Zelenskyn: Askush më mirë se populli i Kosovës s’e kupton dhimbjen e luftën e Ukrainës

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar në Moldavi me homologun ukrainas Volodymyr Zelenski, të cilit i ka shprehur...

E kryer: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vitesh, pritet njoftimi zyrtar

Real Madrid's Karim Benzema controls the ball during the Champions League final soccer match between Liverpool and Real...

Grubi: Koncepti i ri i ndërtimit me Bechtel & Enka është garancë e realizimit cilësor dhe më të shpejtë të Korridoreve 8 dhe 10-D

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi ishte i pranishëm sot në vendin prej ky fillon ndërtimi i Korridorit 8. Grubi përmes...

Kendall Jenner merr vëmendjen me fustanin provokues në kuvertën e jahtit në Kanë – Telegrafi

Kendall Jenner bëri një shfaqje mjaft provokuese në një postim të ri në InstaStory të mërkurën. Modelja 27-vjeçare, e...
- Advertisement -

Heqja e 20 përqindëshit nga Kushtetuta/ Grubi: Do të ndodh kur t’i vijë koha

Nënkryetari i parë i Qeverisë, Artan Grubi, sot ishte pjesëmarrës në fillimin e punimeve për ndërtimin e Korridorit 8,...

Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në...