Katër persona kanë vdekur pas raportimeve për shpërthime zjarri në Nebraska të ShBA-së

-

Katër persona janë gjetur të vdekur herët në mëngjes të enjten në dy rezidenca të veçanta në qytetin e vogël bujqësor të Nebraskës, Laurel, kur policia iu përgjigj njoftimeve për shpërthime dhe zjarre në shtëpi.

Ndërsa, kur policia lokale dhe zjarrfikësit mbërritën në banesën e parë, kanë gjetur viktimën e parë. Pak kohë më vonë, një zjarr i dytë u raportua në një shtëpi disa blloqe më tutje dhe aty u gjetën tre viktima të tjera.

Po ashtu, një zjarr i dytë u raportua në një shtëpi disa blloqe më tutje dhe aty janë gjetur tre viktima të tjera.

Barrikadat bllokojnë një pjesë të rrugës Elm në Laurel, Neb., 4 gusht 2022. Patrulla e shtetit të Nebraskës po heton një situatë me vdekje të shumta.

“Lojë e keqe dyshohet në këto vdekje,” ka thënë koloneli i Patrullës së Shtetit të Nebraskës në një konferencë shtypi, John Bolduc.

Gjithashtu, ABC News  raporton se një i dyshuar në këtë rast është i lirë, dhe që Bolduc ka shtuar se autoritetet shtetërore dhe lokale po “hetojnë skena të shumta krimi” në Laurel, në Nebraskën verilindore.

Autoritetet po punojnë me banorët dhe bizneset vendase për të marrë çdo pamje përkatëse të kamerave të sigurisë si pjesë e hetimit të tyre.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...