Mark Kukurelja, për 73 mln euro kalon te Çellsi!

-

Mark Kukurelja, është mbrojtësi më i shtrenjtë i krahut në botë, pasi që sot firmosi kontratë me Çellsin deri në vitin 2028, për 73 mln euro.

Çellsi do të paguajë në konton e skuadrës së Brajtonit plot 65 mln euro, ndërsa shtesën e 8 miliona eurove do t’i paguajë përmes bonuseve të ndryshme.  Kukurelja ishte dëshirë e Pep Guardiolës, por Mançester Siti hjeku dorë për shkak të kërkesës së lartë nga Brajtoni.

Mark Kukrelja, futbollist i Çellsit

 

“Jam i emocionuar dhe mezi pres  që të vrapojë në terrenin e Stemford Brixhit”

 

 

Përpos të hollave, skuadra e Brajtonit do të fitojë edhe mbrojtësin 19 vjeçar, Livaj Kolluell, në formë të huazimit njëvjeçar, por pa opsion të blerjes. Kujtojmë se deri më tani, Çellsi ka angazhuar Rahim Sterlingun, Kalidou Kulibalin dhe Kerni Çukvuemeka-n.

Lajmet e fundit

Zelensky: Rusia do të humbasë së bashku me ata që e ndihmojnë atë me terrorin

“Çdo person që punon me Rusinë do të mbyllet nga sanksionet. Dhe Federata Ruse do të humbasë gjithçka, së...

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...
- Advertisement -

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...