Më shumë se tri orë pritje në pikën kufitare në Merdarë

-

Të premten e pesë gushtit, Raporti i Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka njoftuar për kolonat dhe pritjet e gjata në pikat kufitare, të cilat bëjnë lidhjen mes Kosovës dhe Serbisë.

Pritjet më të gjata janë regjistruar në pikat kufitare në Merdarë dhe Dheu i Bardhë.

Në hyrje të pikës kufitare në Merdarë, pritjet janë nga 160-180 minuta, ndërkaq në dalje pritjet janë raportuar të jenë deri në 200-220 minuta.

Ndërsa kolona e automjeteve në dalje është deri në 300 metra.

Në hyrje te Dheu i Bardhë, pritet janë nga 15-20 minuta, kurse në dalje janë 60-90 minuta, ndërkaq kolona e automjeteve është 900 metra.

Po ashtu, pritje janë regjistruar edhe në pikën kufitare në Jarinjë, ku në hyrje pritjet janë 30-40 minuta, ndërsa në dalje deri në 50 minuta.

Kolona e automjeteve në këtë pikë kufitare ka shkuar deri në 300 metra.

Njoftimi i MPB

 

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...