Ziadin Sela godet Bilallin Kasamin për kontratat: “Si t’kesh ni kravatë, hec të boj kontratë”

-

Përplasjet mes ASH-së dhe BESËS vazhojnë të ashpëroshen ditëve të fundit. ASh hedh kritika të ashpëra për keqmenaxhimin e komunës nga Bilall Kasami. Sipas ASh-së së Ziadin Selës në komunën e Tetovës ju bëhen kontrata çdo militanti të Lëvizjes BESA, vetëm nëse ju shohin me kollare.

“Si t’kesh ni kravatë, hec të boj kontratë” është edhe një pankartë në billbordat e Tetovës ku hapur drejtohen nga Bilall Kasami, pasi ky i fundit përpos që ka bërë 100 kontrata direkte militantëve të BESËS, janë edhe 100 tjera me agjencionin Xhobi2011 që nuk dihet ende se kush janë ata.

Nga ana tjetër, BESA e Kasamit në anketat e fundit përflitet sa ka rënie drastike për keqmanxhimin e komunsë me kontrata në vepër njejtë si në kohën e Teuta Arifit që merrnin militantët e BDI-së.

Në opinion flitet se Kasami ndjek hap pas hapi Teuta Arifin duke keqpërdorur buxhetin e komunës për Lëvizjen BESA.

Ndryshe me 20 Gusht do të votohet për këshillin komunal të Tetovës për fajin e Bilall Kasamit siç thonë ish këshilltarët komunal./TS

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...