Dries Martens, gati të firmos me gjigantët e futbollit turk

-

Pas aventurës madhështore në Napoli që zgjati 9 vite, Dries Mertens është gati për një aventurë të re që sipas të gjitha gjasave do ta çojë në Turqi.

Sulmuesi belg është shumë pranë kalimit te Gallatasarai, të cilit i është vënë në pjatë një kontratë 4 milionë euro dhe një sërë përfitimesh si shofer privat, shtëpi, 30 fluturime për t’u rikthyer në Napoli dhe rinovim automatik në rast kualifikimi për në Ligën e Kampionëve.

Në këtë pike, pista e Juventusit më në fund zbehet, një opsion që nuk e ka ngrohur kurrë shumë zemrën e sulmuesit 35-vjeçar, edhe për respekt për Napolin dhe një qytet që është bërë shtëpia e tij.

Dhe dhënia e nënshtetësisë së nderit është një tjetër dëshmi e një dashurie të përjetshme që distanca nuk do ta fshijë kurrë.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...