Kandidatët e BDI-së vizituan Banjën dhe takuan qytetarë në qytet

-

Sot kandidatët për këshilltarë nga lista Bashkë për Tetovën të Bashkimit Demokratik për Integrim, kanë realizuar aktivitet të drejtpëdrejtë me qytetarët duke ecur në banjën e Tetovës si dhe në shumë rrugë brenda qytetit.

Gjatë aktivitetit u ndanë fletushka me zotimet programore të listës me numër 11, e më 20 gusht të këtij viti në zgjedhjet për këshillin komunal të Tetovë synon shumicën në këshillin komunal, me qëllim të përfaqësimit dhe balancimit të drejtë të pushtetit lokal në komunën e Tetovës.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...