Levandovski: “Do të provojmë të ndalim Real Madridin”

-

Sulmuesi polak, Robert Levandovski, zyrtarisht u prezantua si përforcim i Barcelonës në stadiumin “Kamp Nou”, ku ishin rreth 60 mijë spektatorë. Levandovski erdhi nga Bajern Munihu për 50 mln euro dhe mediat spanjolle raportojnë se kësisoj euforie te Barcelona, nuk ka pasur që nga ardhja e brazilianit Ronaldinjo. Në takimin e parë me gazetarët spanjoll, Levandovski nuk mundej t’i shmang pyetjes rreth për duelit me Real Madridin dhe sulmuesin Karim Benzema.

 

Robert Levandovski, sulmuesi i Barcelonës

“Unë jam çdoherë I gatshëm që të luajë kundër Real Madridit dhe e di mjaft mirë këtë punë. Ne jemi këtu për t’i munduar dhe e dijmë se kjo nuk do të jetë lehtë. Mirëpo e bukura e futbollit është se nuk duhesh që të shënosh fitore vetëm në një ndeshje, por të jesh konkurent më të gjithë ekipet gjatë gjithë sezonit. Tani nuk mendojë për Realin dhe Benzemën, i cili është një sulmues i jashtëzakonshëm, por për mua është me rëndësi që të shënojmë fitore në ndeshjet me Barcelonën.”

 

Sulmuesi polak do të vesh fanellën me numër 9-të, e cila më parë i takoi Memfis Depajt. Kujtojmë se Levandovski u largua nga Bajern Munihu pas 8 viteve, duke fituar të gjithë trofeteë e mundshme.

Lajmet e fundit

Zyrtare, Julian Nagelsman trajner i ri i Gjermanisë

Julian Nagelsman do të drejtojë kombëtaren e Gjermanisë në “Euro 2024”, pasi u emërua trajneri i ri i kombëtares,...

Ahmeti kryen homazhe në varrezat e Fehmi e Xhevë Lladrovcit në 25 vjetorin e rënijes së tyre

Në përvjetorin e 25 të rënijes heroike së Fehmi e Xhevë Lladrovcit, kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali...

Penov mbron ministrin: Tekstet shkollore nuk janë problem i Shaqirit, por i shtetit

Ministri i Pushtetit Lokal, Risto Penov në një intervistë të dhënë për indeks.mk, ditë më parë ka thënë se...

Sot Dita Ndërkombëtare pa Makina

Sot shënohet Dita Ndërkombëtare pa Makina, e cila synon sensibilizimin e njerëzve që të shmangin të paktën për një...
- Advertisement -

25 vjet nga rënia heroike e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit

Sot bëhen 25 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes së...

Tayna shfaqet në super formë në pozat para pasqyrës

Reperja e njohur shqiptare, Tayna ishte ndër artistet më të angazhuara me koncerte dhe mbrëmje muzikore edhe gjatë...