Pete Davidson duket i relaksuar teksa luan basketboll në të njëjtën ditë që u nda me Kim Kardashianin

-


Pete Davidson u pa me kolegët e tij këtë të premten (5 gusht) – në të njëjtën ditë që ai dhe Kim Kardashian u ndanë pas një romance të stuhishme nëntëmujore.

Në pamjet e siguruara ekskluzivisht nga “DailyMail”, Pete, 28 vjeç, mund të shihet duke luajtur basketboll me ekuipazhin në filmin e tij “Wizards!” në studion e tyre australiane.

Përkundër faktit se ai ishte ndarë nga e dashura e tij po atë ditë, një burim i produksionit vuri në dukje se Pete ‘dukej i qetë, sikur të mos kishte asnjë breng. Ai ishte i relaksuar dhe po luante’, shkruan DailyMail.

“Ai është një yll i mirëfilltë i filmit. Ai e ka botën në këmbët e tij dhe pa dyshim që çdo yll në Hollywood do ta thërrasë tani për projekte”, theksoi burimi.

Një burim tjetër tha se ish-ylli i “Saturday Night Live”, është “aq i qetë dhe i lezetshëm, sa të gjithëve u pëlqen të punojnë me të”.

Pete ka qenë në Australi për javë të tëra duke punuar në filmin e mbushur me yje, kasti i të cilit përfshin Orlando Bloom dhe Naomi Scott.

Kohët e fundit produksioni u zhvendos në një studio në Queensland të Veriut të Largët pas një periudhe kohe duke u filmuar në pyllin “Daintree Rainforest”.

“Ai donte të argëtohej me ekuipazhin në xhirime, kështu bleu një kosh basketbolli dhe ne të gjithë filluam të luanim dhe dëgjonim muzikë. Shpesh këta yje të Hollivudit janë të turbullt kur vijnë në Australi për të filmuar, por Pete ka qenë fantastik”, tha një burim.

Loja e basketbollit të Pete pa këmishë në studio u zhvillua jo shumë kohë përpara se të konfirmohej se ai dhe Kim kishin vendosur të ndaheshin dhe të mbeten miq.

Dyshja u bë publike si çift nëntë muaj më parë pasi ajo bëri debutimin e saj si prezantuese në “Saturday Night Live”, ku ai ishte atëherë një anëtar i kastit.

Megjithatë një burim ka bërë të ditur se çifti u ndanë këtë javë për oraret e tyre të ngjeshura dhe distancës.

Pete ka kaluar më shumë se një muaj duke filmuar “Wizards!” në Australi, ku Kim e vizitoi atë në korrik për një arratisje romantike.

Megjithatë, qëndrimi i tyre romantik dhe luksoz, me sa duket nuk ishte i mjaftueshëm për të shpëtuar marrëdhënien e çiftit.

Lajmi për ndarjen e tyre vjen një ditë pasi një burim i tha “People” se ‘distanca e gjatë nuk ka qenë e lehtë për Kim’ ndërsa Pete vazhdonte xhirimet jashtë vendit.

“Ata kanë shumë dashuri dhe respekt për njëri-tjetrin, por zbuluan se distanca e gjatë dhe oraret e tyre të ngarkuara e bënë vërtet të vështirë ruajtjen e një lidhjeje”, tha një burim pranë dyshes. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...