Sonte nis sezoni i ri në Premier Ligë, Bundesligë dhe Ligue 1

-

Premier Liga, Bundesliga dhe Ligue 1, do të marrin skenën mbrëmjen e sotme, teksa në fushën e lojës do të vihen përballë njëra-tjetrës 6 skuadra, të cilat do të luftojnë që të nisin me këmbë të mbarë edicionin e ri futbollistik.

Sezoni 2022-2023 zyrtarisht do e hap përballja mes Aintraht Frankfurt-Bajern Munih në orën 20:30, me kampionët e Gjermanisë që kërkojnë mbrojtjen e fronit pa Levandovskin në skuadër të larguar në “Camp Nou”, por më një Sadio Mane më në formë se kurrë, ndërsa kampionët e Liga Europa, do tentojnë të mos dali pa pikë nga ky duel.

Kristal Pallas-Arsenal është dueli që do të ngre siparin në Angli, me “Topçinjtë” që kanë bërë afrime “big” në këtë merkato, me takimin që nis që orën 21:00.

Në Ligue 1, vjen përballja  Lion-Ac Ajaçio, që nis në orën 21:00, me ekipin që u ngjit këtë sezon në elitë dhe që do kërkojë me patjetër të qëndrojë për më shumë se një sezon. 

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...