Thaçi: Adnan Azizi udhëheq grupet kriminele në Tetovë, Bilalli fshihet pas tij (Video)

-

A është nën hijen e Adnan Aziziz dhe Fatmir Limanit, kreu i BESËS Bilall Kasami apo fshihet pas tyre, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi mendon se Bilall Kasami fshihet pas Adnan Azizi sepse ai udhëheq grupet kriminele në Tetovë.

“Për Adnan Azizi thuhet se është udhëheqës i grupeve kriminele brenda BESËS” u shpreh Thaçi

Thaçi më tej në intervistën e tij për TS tha se Kasami mundohet të fshihet pas tyre, por përgjegjësia është politike. Thaçi më tej tha se në gjykatë thirret kryetari i komunës andaj Kasami duhet ta dij këtë.

“Në gjykatë thirret kryetari i komunës andaj Kasami duhet ta dij këtë, dhe Kasami mos të mendoje se të gjitha veprimet kriminele nesër mund të thotë unë se kam ditë, sjam i informuar, zyrtarisht me ligj ai i cili është i pari duhet ti dijë këto veprime dhe të merr masa që ti ndërpret” u shpreh Thaçi./TS/

Lajmet e fundit

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...
- Advertisement -

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...