Thaçi: Tetovarët të mos votojnë ata që bëjnë koalicione me VMRO dhe LEVICË-n (Video)

-

Lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi në një intervisët ekskluzive për TetovaSot thotë se tetovarët duhet të mendohen mirë që me 20 Gusht kënd e votojnë, mos të votojnë ata parti që do të bëjnë koalicione me VMRO-në dhe Levicën pasi sipas tij është shumë e rëndesishme vota për këshillin komunal.

Ai thotë se me 20 Gusht nuk duhet të votohet lista e Bilall Kasamit.

“Dua tju rikujtoj shqiptarëve të Tetovës se ky njeri, Bilall Kasami bëri marrëveshje për bashkëqeverisje me Levicën dhe me VMRO-në në momente shumë të rënda dhe të vësështira për Maqedoninë e Veriut, këtë mesazh shqiptarët e Tetovës duhet ta japin në këto zgjedhje” tha Thaçi në intervistën e tij për TS.

Sipas Thaçit vota për këshillin nuk është vetëm për këshillin komunal, por është një suspendim i politikës së tradhëtisë së vullnetit politik të shqiptarëve sepse kanë emra të mdhej, BESA, sepse ky vullnet politiik u tradhëtu kur u bë koalicioni i 61.

Sipas Menduh Thaçit nuk duhet të harrohet koalicioni 61, se sikur sot të ishte ky koalicion nuk do të ishim këtu ku jemi, e as nuk do të kalonte propozimi francez dhe do të kishte krzië politike e etnike.

“Paramendoni të kishte qeverisje me 61 e këtyre që këta e krijuan, a do të kalonte porpozimi francez, jo, do të kishte krizë politike, krizë etnike dhe do të kishte konfrontimi i qytetarëve mes vete” u shpreh Thaçi në intervistë e tij për TS.

Intervistën e plotë mund ta ndiqeni sonte në ora 19:00 LIVE në portalin TS dhe TetovaSot.

Lajmet e fundit

Përplasen dy trena në Indi, raportohet për shumë viktima

Shumë njerëz dyshohet se kanë vdekur në Indinë lindore pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat pas një përplasjeje...

Klubet me vlerën më të lartë në botë, kush mban kreun?!

Në këtë sezon nuk fitoi asnjë trofe, por Real Madrid ka se për çfarë të krenohet. “Los Blancos” janë...

Florim Asani nga gjenerata U18 e Shkëndijës po dëshmon talentët e rinjë të sportit që i ka Tetova

Mesfushori i fundit Florim Asani nga Tetova i cili për momentin po luan në gjeneratën U18 të klubit të...

Dashuri dhe festë për të voglin e yllit Liza

Dihet tashmë se ajo është një yll i muzikës atje ku jetoj por jo vetëm, por edhe një zonjë...
- Advertisement -

Edi Rama për Ali Ahmetin dhe babanë e Hashim Thaçit: Burra!

Kryeministri shqiptar, Edi Rama ka komentuar vizitën e sotme të kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në...

Kryeparlamentari Xhaferi në Vilnus takoi nënkryetaren e parë të Asamblesë nacionale franceze, Valeri Rabo

Kryetari Xhaferi sot, në margjinat e takimit në nivel të lartë të kryetarëve të parlamenteve të vendeve anëtare të...