Barcelona, vendimi final për fatin e Aubamejangut

-

Ardhja e sulmuesit Robert Levandovski ka ulur ndjeshëm shanset që sulmuesi Pierre-Emerik Aubamejang të luajë si titullar te skuadra e Barcelona. Orët e fundit u përfol për një rikthim të sulmuesit afrikan në Premier League, 6 muaj pas largimit nga Arsenal.

Gjithsesi, skuadra katalanase ka marrë vendimin për sulmuesin nga Gabon. Aubamejang nuk do të largohet nga “Camp Nou”. Klubi dhe trajneri Çavi e kanë vlerësuar shumë ndihmën që Aubamejang i dha skuadrës vjet, në një moment të vështirë.

Madje Çavi mendon se dyshja Levandovski-Aubamejang mund të bashkëjetojë në sulm në ndeshje të caktuara, për t’i dhënë më shumë forcë repartit të avancuar. Për këtë arsye, lojtari afrikan do të qëndrojë pavarësisht interesimit të Çellsi për ta sjellë në Angli.

Lajmet e fundit

Qentë endacakë lëvizin në Tetovë si ushtarë dhe shfaqin rrezik, qytetarët mallkojnë Bilall Kasamin

Qentë endacakë në qytetin e Tetovës po lëvizin si ushtarë duke mos i penguar aspak e duke mos u...

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...
- Advertisement -

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...