Sançes: Ja përse vendosa për PSZH-në para Milanit

-

Renato Sançes u zyrtarizua dje si nënshkrimi i ri i Paris Sen Zhermenit. Mesfushori portugez ka dhënë intervistën e tij të parë për kanalet zyrtare të klubit francez.

“Jam shumë i lumtur që jam në Paris. Këto ditët e fundit kanë qenë shumë të rëndësishme për mua dhe për familjen time. Jam i sigurt që kam bërë zgjedhjen e duhur.

Unë kam zgjedhur Paris Sen Zhermenin, sepse mendoj se është projekti më i mirë për mua. Qëndrimi në Francë është i rëndësishëm, sepse tashmë e njoh këtë kampionat”.

 

Kristof Galtier ju ka trajnuar në Lille. A ndikoi kjo në vendimin tuaj?

 

“Unë e njoh mirë atë. Ai është një trajner i mirë, i cili më bëri të rritem shumë kur arrita në Ligue 1. Së bashku arritëm të fitojmë ligën me Lille. Bëmë një punë të mirë së bashku dhe jam i lumtur që punoj me të përsëri, si dhe me anëtarët e stafit të tij. Puna me një trajner që njihni gjithmonë i bën gjërat më të lehta. Komunikimi është më i lehtë.”

 

Ka disa lojtarë portugez në PSZH.  A ndikoi kjo në vendimin tuaj?

 

“Jo shumë! Mendoj se vendimi im do të ishte i njëjtë dhe mendoj se është zgjedhja e duhur. Padyshim që jam i lumtur që gjej bashkatdhetarë, kjo mund ta lehtësojë integrimin tim.

Unë tashmë i njoh Nuno Mendes dhe Danilo Pereira, por ende jo Vitinha. Foli me Nunon, para nënshkrimit tim, ai më foli shumë mirë për Paris Sen Zhermenin”.

 

Sançes u pagua 15 mln euro dhe bonuse dhe rroge 6 mln euro ne sezon.

Lajmet e fundit

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...

Publikohen renderët e bazuara në CAD të Samsung Galaxy S24+ – Telegrafi

Dje ka qenë një ditë e madhe për rrjedhjet e telefonave të ardhshëm të Samsung. Fillimisht pamë imazhet e...
- Advertisement -

Di Maria në super formë, vendos klasiken Benfika-Porto

Angel Di Maria vazhdon të shënojë dhe t’i dhurojë fitore Benfikës.Pasi realizoi ëndrrën e jetës për të fituar Kupën...

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit – Telegrafi

Jennifer Lopez dukej tepër rinore teksa kishte veshur një kostum fitnesi teksa po shkonte në provat në Los...