Shënoi me “biçikletë”, tifozët kundërshtarë brohorasin emrin e tij

-

PSZH triumfoi kundër Klermontit me rezultatin 5-0 dhe protagonist ishte ylli argjentinas, Leo Mesi, autor i dy golave të fundit.

Sulmuesi i PSZH-së dhuroi spektakël te goli i dytë i tij, duke realizuar me një “biçikletë”, pasi e kishte kontrolluar topin me kraharor.

Goli i Mesit mori edhe duartrokitjet e tifozëve kundërshtar, që nisën të thërrisnin në kor “Mesi, Mesi”, pavarësisht se skuadra e tyre e zemrës sapo kishte pësuar golin e pestë. /abcnews.al/

https://twitter.com/i/status/1556146876398845952

The post Shënoi me “biçikletë”, tifozët kundërshtarë brohorasin emrin e tij appeared first on Alsat.

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...