Zëvendës ministri Nuhiu për vizitë në burgun e Strugës

-

Sot për vizitë në burgun e Strugës ka qëndruar Zëvendës ministri i Drejtësisë, Agim Nuhiu.

 

Ai nga afër ka parë gjendjen e burgut dhe të burgosurve derisa është pritur nga drejtori Valon Qyra.

 

Nuk ekziston asnjë frenues në arritjet që po shënon Drejtori i Burgut të Strugës, z. Valon Qyra.

 

Një individ që shkel një ligj të cilin ndërgjegja ia thotë se është i padrejtë, dhe ai që me dëshirë pret dënimin me burg në mënyrë që të rritë ndërgjegjen e popullit për padrejtësinë e atij ligji, në të vërtetë ëshë duke shprehur respektin më të lartë për ligjin, është shprehur  Martin Luter King.

 

Megjthëate, ️individët mund të privohen nga liria e tyre vetëm nëpërmjet arrestimit apo burgimit duke ndjekur procedurat ligjore. Arrestimet apo burgimet arbitrare janë të ndaluara.

 

S’këndejmi, për caktimin e dënimit, gjykatat marrin parasysh kufijtë e dënimeve të parashikuar në ligj për veprën penale, rrezikshmërinë e veprës penale, të autorit të saj, shkallën e fajit, si dhe rrethanat lehtësuese dhe rënduese.

 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=5512428125510806&set=pcb.5512428365510782

Lajmet e fundit

Canelo Alvarez mposht Jermell Charlo, ruan titujt e super kampionit

Saul “Canelo” Alvarez  mundi Jermell “Iron Man” Charlo me vendim unanim të gjyqtarëve të dielën pas mesnate në T-Mobile...

Kasami i bashkohet VMRO-së: Nuk i votojmë Ndryshimet kushtetuese

I pyetur për ndryshimet kushtetuese dhe pse Lëvizja Besa nuk ka marrë pjesë me kandidatin e saj në Grupin...

Ish-bashkëshorti që vrau gruan, vret edhe veten

il femminicidio di Castelfiorentino, nel riquadro la donna uccisa e il marito, maggiore indiziato dell'omicidioNjë 40-vjeçar shqiptar që...

Fifi rrëqeth publikun me recitimin e Marshit të UÇK-së në emision: Situata ishte e rëndë për mua, pasi kam familjarë në Mitrovicë – Telegrafi

Këngëtarja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka qenë e ftuar të shtunën në emisionin “Më lër...
- Advertisement -

Balotelli godet Mourinho-n: Ndonjëherë ai duhet të marrë përgjegjësi si burrë

Mario Balotelli, ish-sulmuesi i Interit, Milanit, Manchester City-t e shumë skuadrave të tjera, ka folur së fundmi për nisjen...

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se Moska mund të aneksojë...