Janë mësuar skuadrat finaliste të Superkupës së Spanjës. Do të kemi derbin e madh mes Real Madridit dhe Barcelonës, e njohur si “El Clasico”.

Ndeshja finale do të zhvillohet ditën e diel, më 15 janar, në “King Fahd Internationat Stadium”, në Rijad të Arabisë Saudite. Real Madridi kaloi në finale pasi eliminoi Valencian, ndërsa Barcelona mposhti Real Betisin. Të dy këto ndeshje u vendosën pas ekzekutimit të penalltive.