Presidenti i PSZH-së Naser Al-Khelaifi u takua me sulmuesin e Liverpull-it, Mohamed Sallah. Kjo ka ndodhur pas ndeshjes së fundit të Liverpullit kundër Brentfordit në Premier Ligë. Gazetari Ismael Mahmud flet për takimin në rrjetet sociale duke cituar një foto.

Mesa duket takimi nuk lidhet me transferimin e mundshëm të Mohamed Sallahut te PSZH, por me blerjen e mundshme të Liverpullit nga përfaqësuesit e Katarit.

Mohamed Sallah luan për Liverpullin që nga vera e vitit 2017, pasi u transferua nga Roma. Që atëherë, egjiptiani ka luajtur 281 ndeshje, në të cilat ka shënuar 173 gola dhe 69 asiste.