Deri më tani sulmuesi i Barcelonës, Memfis Depaj, po largohet për tek Atlético Madridi në këmbim të 3 milionë eurove, plus një tjetër në formë bonusesh. Me kontratë deri në fund të sezonit, lojtari nuk kishte besimin e Çavit dhe të gjitha palët kanë zgjedhur një transferim minimal.

Holandezi, i cili mbërriti si lojtar i lirë në verën e vitit 2021 nga Ligue 1, nuk u paraqit në seancën e fundit stërvitore me lejen e klubit dhe më në fund mbërriti në “Cívitas Metropolitano”. Holandezi përforcon pozicionin e lënë të lirë nga Zhoao Feliks, i cili ka shkuar te Çellsi në formë huazimi deri në fund të vitit.

Ish-i i Olympique Lionit zbarkoi te një Barça pa Leo Messin dhe pesha e tij në ekip është zvogëluar me largimin e trajnerit Ronald Kuman. Këtë sezon ai ka marrë pjesë vetëm në 4 ndeshje midis të gjitha garave, me gjithsej 206 minuta lojë aktivizim. Nënshkrimi me “rojiblancos” bëhet për pjesën e mbetur të sezonit dhe dy të tjerë. Ai mund të debutojë me ekipin e ri fundjavën e ardhshme në La Liga.