Disa kombëtare të mëdha kanë ndërruar trajnerët pas Kupës së Botës në Katar, por Belgjika është ende në kërkim të një zëvendësuesi të Roberto Martinez, i cili tashmë do të drejtojë Portugalinë.

Sipas informacioneve të raportuara nga “Het Nieësblad”, Federata e Futbollit do të kishte hedhur poshtë avantazhet që çojnë te Tieri Anri, Klod Puell, Herve Rendard dhe Andrea Pirlo.

“Djajtë” dëshirojnë një trajner që bind më shumë dhe emrat e duhur për këtë janë Joakim Loev, Maurisio Poketinjo dhe Andre Villas Boash.