Në Francë janë të bindur se, Rafael Varane ka vendosur t’i japë fund përvojës së tij me kombëtaren franceze. 29-vjeçari, kampion bote në vitin 2018, i cili numëron 93 paraqitje për “Les Bleus” dhe 5 gola ka vendosur të tërhiqet, ndërsa shkaqet ende nuk dihen.

Në përfundim të Botërorit “Katar 2022”, Karim Benzema, Hugo Lloris dhe Steve Mandanda njoftuan zyrtarisht tërheqjen e tyre nga kombëtarja franceze