Miriam eshte nje kengetare nga rumania qe se fundmi ka realizuar. Nje keng ne gjuhen shqipe. Ajo jeton ne Zvicer dhe ka bashkpunuar me Lindon Berishen per te sjell kengen e saj te pare me videoklip te titulluar “Dite Dite”. Videoklipi eshte realizuar nga Enis Nishori.