Hari Megajee është bërë objektivi i merkatos së verës për ekipin e PSZH-së. “SunSport” raporton se një marrëveshje ishte në tavolinë në merkaton e janarit, por koha mbaroi dhe nuk u realizua dot transferimi. Meguajer është i destinuar të largohet nga “Old Trafford” dhe kjo shihet qartë nga minutat që ai aktivizohet.

PSZH është e gatshme të ofrojë 50 milionë paund për të marrë kartonin e tij dhe gjithashtu është i gatshëm t’i japë atij pagën javore prej 200 mijë paund, pasi paratë nuk janë problem për klubin francez.

Mbrojtësi 30-vjeçar anglez ka edhe dy vite kontratë me Man. Junajtedin, por shihet se “Djajtë e Kuq” janë të gatshëm ta transferojnë diku tjetër në merkato.