Po fillon të përflitet se cili do të jetë trajneri i cili do të marrë vendin e Kontes dhe sipas “Guardian”, Tushel dhe Pokeetinjo janë dy emrat e preferuar nga drejtuesit e klubit anglez.

Peshorja anon te ndarja e klubit me Konten në fund të sezonit, pasi kontrata i skadon, por edhe eliminimi nga Liga e Kampiomëve ka ndikuar shumë dhe madje vendi në ligë.

Totenhami do të ndeshet në fundjavë ndaj Notingam Forestin dhe nëse “Spurs” nuk marrin një fitore, barazimi dhe humbja do të bënte me shumë gjasa që Konte të linte stolin e klubit menjëherë./