Mbrëmjen e djeshme u raportua se Bajern Munihu kishte ndarë rrugët me trajnerin e tyre, Nagelsmann. Ky vendim ende nuk është bërë i qartë se pse është marrë, por ajo që dihet është se trajneri i tyre më i ri do të jetë Tomas Tushel, gjë për të cilën pritet vetëm zyrtarizimi.

Sipas raportimeve të “Bild”, shkarkimi i Nagelsman do t’i kushtojë Bajern Munihut të paktën 30 milionë euro. Trajneri gjerman merr rreth 8-9 milionë euro në sezon dhe ka një kontratë që skadon në vitin 2025. Të gjitha këtyre duhen shtuar edhe shifrat që duhet të marrin ndihmësit e tij, të cilët u shkarkuan së bashku me të.