Lacio ka njoftuar se Çiro Imobile mbetet në spital nën vëzhgim pasi makina e tij u përplas me një tramvaj, duke e lënë atë me një lëndim në krahë dhe një frakturë në brinjë.

Sulmuesi italian ishte duke vozitur në Romë mbrëmë, kur një tramvaj kaloi në një semafor të kuq dhe u përplas me makinën e tij. Ai ishte i shpejtë për t’i siguruar të gjithë se ai është mirë dhe kryesisht i padëmtuar, por një deklaratë nga faqja zyrtare e Lazios ka një ide më të qartë të lëndimeve

“Imobile është diagnostikuar me një goditje në shtyllën kurrizore dhe frakturë e përbërë e brinjës së 11- të në anën e djathtë” “Gjendja e tij është e mirë, por ai mbetet nën vëzhgim në spitalin Policlinico Universitario Agostino Gemelli në Romë”, thuhet në njoftim.