Rafael Leão shënoi dy gola për të rritur shpresat e Milanit për kualifikim në Ligën e Kampionëve pasi kuqezinjtë i dhanë Lecces humbjen e katërt në Serie A me një fitore 2-0 në “San Siro”.

Milani mori kontrollin e lojës që nga fillimi duke qenë të vendosur për t’iu ofruar top katërshes në Serie A pasi kuqezinjtë u larguan nga këto vende pas ndryshimit të zbritjes së pikëve nga Juventusi.

Golat e Leao erdhën në minutat 40’ dhe 76’ ndërsa asistues ishin Tonali dhe Diaz, transmeton KosovaPress.

Milani tani ka 56 pikë në vendin e pestë, aq sa ka edhe Roma në vendin e katërt.