Horhe Mendes ishte në Barcelonë disa ditë më parë për të folur për merkaton. Ndër temat e diskutuara, siç raporton “Sport”, është edhe blerja e mundshme e Zhoao Kanselo.

Agjenti po ndërmjetëson që katalanasit ta huazojnë atë për një sezon me një çmim të favorshëm, duke qenë se portugezi do të vinte me kenaqësi në Katalonjë dhe nuk do të vazhdonte aventurën e tij te Bajern Munihun dhe as të qëndrojë te Man. Siti

Nuk ishte prioritet, por tani po bëhet një opsion i rëndësishëm për spanjollët.

The post Gjiganti spanjoll gati të transferojë portugezin e Bajernit appeared first on Alsat.