Sipas të dhënave të publikura nga KQZ, në 556 QV nga 941 në total, Erion Veliaj kryeson bindshëm ndaj kandidiatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” Belind Këlliçi.

93997 vota ka marrë Veliaj ndërsa Këlliçi 60.286. Diferenca e Veliaj është shumë e thellë, me mbi 33 mijë vota më tepër.

Sakaq në vend të tretë për nga votat është Arlind Qorri nga Lëvizja Bashkë dhe më pas Roland Bejko nga PD.