Pak muaj më parë ai kishte publikur një super këngë ritmike që vazhdon ende të pëlqehet me titull “Thuje aman”. Por vetëm pak ditë më parë aktori dhe këngëtari LAB, apo si quhet me emrin e saktë Labinot Ramadani ka publikuar projektin më të ri muzikor me titull “Mka mbet merak ” ku që në fillim po pëlqehet mjaft. Mësojmë se orkestrimi i këngës është bërë nga Armend Hajra me tekst nga Fissi dhe video realizuar nga FXPROVIDEO e përshtatur mjaft mirë. LAB është gjithmonë në udhëtime e lëvizje për shkak të oferta që ai ka në aktrim por herë pas herë nuk i harron edhe fansat që duan dhe pēlqejnë muzikën e tij. Artisti mjaft simpatik me origjinë nga Ferizaj por që jeton në Zvicër edhe me projektin e ri që keni mundësi ta klikoni më poshtë ka treguar se muzika o flen mjaft mirë, ndërsa ne duam ende projekte të reja muzikore përveç që vazhdon të shkëlqeje edhe si aktor.