Sezoni ka përfunduar për Nikolo Faxhiolin. Duke e larguar nga fusha me barelë gjatë ndeshjes së Ligws Europa kundër Sevilja-s, mesfushori i Juventusit pësoi një thyerje të klavikulës së djathtë dhe do të duhet t’i nënshrohet një operacioni. Këtë lajm e ka bërë të ditur klubi me një deklaratë zyrtare.

“Nikolo Faxhioli, pas dëmtimit të marrë gjatë ndeshjes Sevilja-Juventus, pësoi një frakturë në kockën e djathtë të klavikulës. Sot pasdite ai do t’i nënshtrohet testeve të tjera instrumentale në “J Medical” dhje nesër do t’i nënshtrohet një operacioni dhe më pas do të nisë procesin e rehabilitimit”, thuhej në njoftimin e klubit bardhezi.

Për momentin nuk është ende e qartë se sa do të duhet të qëndrojë Faxhioli jashtë fushave, por flitet për një ndalesë prej të paktën dy muajsh, duke humbur kështu pjesën e mbetur të sezonit.