Publikohet traileri i filmit “Barbie” – Telegrafi

-


Warner Bros po i jep audiencës një vështrim më të afërt të ” Barbie” në një trailer të ri zyrtar.

Ndërsa historia e filmit është mbajtur kryesisht e fshehtë, traileri i ri tregon se për çfarë bëhet fjalë për tendën e verës së Greta Gerwig, pasi ‘Barbie’ dhe ‘Ken’ janë vendosur të hyjnë zyrtarisht në botën reale më 21 korrik.

Të lodhur nga ditët e tyre në Barbieland (ku të gjithë me sa duket quhen edhe Barbie dhe Ken), ‘Barbie’ e luajtur nga Margot Robbie dhe Ken i Ryan Gosling dalin përtej kufijve të atdheut të tyre.

Pamjet e reja tregojnë personazhet e ‘Barbie’ dhe ‘Ken’ duke eksploruar botën moderne, e cila është krejtësisht e ndryshme nga streha e sigurt e stilit të tyre të jetesës plastike, të koduar rozë.

Gerwig dhe kasti i “Barbie” u përpoqën të mbanin komplotin e filmit të fshehur nga audienca, por fotot dhe videot e tyre duke u xhiruar në Los Angeles u bënë virale vitin e kaluar.

Krahas Robbie dhe Gosling, “Barbie” do të shfaqë një kastë të mbushur me yje, duke përfshirë Will Ferrell, Connor Swindells, Nicola Coughlan, Emerald Fennell, Kate McKinnon, Michael Cera, America Ferrera, Kingsley Ben-Adir, Rhea Perlman, Sharon Rooney , Ana Cruz Kayne, Ritu Arya, Jamie Demetriou, Emma Mackey, Dua Lipa, Issa Rae, Hari Nef, Alexandra Shipp, Simu Liu , Scott Evans dhe Ncuti Gatwa.

Gerwig shërben si regjisore dhe bashkë-skenariste e “Barbie” së bashku me bashkëshortin e saj, Noah Baumbach.

Filmi është një bashkëprodhim nga Mattel Films, Heyday Films dhe Robbie’s LuckyChap Entertainment.

Josey McNamara nga LuckyChap dhe Ynon Kreiz nga Mattel shërbejnë si producentë ekzekutivë.

“Barbie” është planifikuar të dalë në kinema më 21 korrik. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

Fans applaud as Orlando City forward Alexandre Pato stands on the pitch after an MLS soccer match against...

Tensionet në veri, deputeti gjerman: Kosova po zbaton të drejtat në territorin e saj

Tensionet në veri të Kosovës, kanë sjellë reagime të shumta të ndërkombëtarëve të cilët nuk i kursyen kritikat ndaj...

Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

Belarusian President Alexander Lukashenko. Photo: Sergei GUNEYEV/AFPPresidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo...

Nita Latifi vjen me këngën e re “2 Gota” – Telegrafi

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Nita Latifi, ka lansuar sot (e shtunë) këngën e re. “2 gota” mban titullin projekti...
- Advertisement -

Muamed Sejdini: Duhet edhe më shumë punë

Federata e Futbollit të Maqedonisë sot zhvilloi Kuvendin e rregullt, në të cilën morri përkrahje të plotë nga UEFA...

Situata në veri, kongresmeni Torres del kundër Blinken: Kosova është aleat i palëkundur i SHBA

Situata në veri të Kosovës është kthyer në temë diskutimi si në “tryezën” e BE ashtu edhe në atë...