Lukashenko mohoi thashethemet për shëndetin, kundërshtari i tij: Është në gjendje kritike

-

Presidenti bjellorus, Aleksandër Lukashenko thuhet se është në gjendje kritike. Kjo u raportua në Tëitter nga kundërshtari Valery Tsepkalo, ish-kandidat për presidencën e vendit.

“Lukashenko u dërgua me urgjencë në Spitalin Klinik Qendror të Moskës pas takimit me dyer të mbyllura me Putinin. Aktualisht ai është ende nën kujdesin mjekësor.”, ka thënë Tsepkalo.

Sakaq, burime për gazetën italiane La Repubblica raporton kanë mohuar që Lukashenko të jetë dërguar me urgjencë në spital pas një takimi që ka zhvilluar me presidentin rus, Putin.

Pak ditë më parë ishte vetë Lukashenko që mohoi thashethemet rreth shëndetit të tij. “Nëse dikush mendon se po vdes, qetësohuni”, tha presidenti 68-vjeçar, duke shtuar:

“Nuk po vdes! Do të duhet të më duroni për një kohë të gjatë”.

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...