Aleksandre Pato, për herë të tretë rikthehet te ish klubi i tij

-

Aleksandre Pato është duke vazhduar ende me futbollin. Ai edhe zyrtarisht është rikthyer te skuadra e tij e dikurshme, Sao Paulo. 33-vjeçari ka firmosur një kontratë me klubin brazilian që do ta mbajë atë deri në vitin e ardhshëm.

Pato i cili që nga muaji janar ishte pa skuadër, tani te Sao Paulo është rikthyer për herë të tretë gjatë karrierës së tij. Sulmuesi brazilian që prej largimit të tij nga AC Milan, asnjëherë s’ka mundur ta gjejë formën e tij të dikurshme. Ai luajti edhe në Premier Ligë te Çellsi dhe në La Liga te Viljareali.

Titujt që Pato i ka fituar deri tani, janë këto: Serie A, Super Kupa e Italisë, Kupa e Botës për Klube, Confederation Cup dhe US Open Cup. /Lajmi/

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...