Ançeloti refuzon Brazilin dhe vazhdon edhe një vit me Real Madridin

-

Pavarësisht një sezoni me vetëm një titull, Kupën e Mbretit, Florentino Perez është i bindur për të vazhduar punën me Karlo Ançelottin, i cili nga ana tjetër, hoqi dorë nga hipoteza joshëse për të drejtuar ekipin e kombëtares braziliane.

Të gjitha mediat spanolle bien dakord që, të paktën edhe një vit, Ançeloti do të qëndrojë te Reali. Madje raportojnë se ai është duke punuar me drejtuesit e “Los Blancos” për të krijuar ekipin e sezonit të ardhshëm, me shitje dhe blerje gjatë merkatos së verës.

Ançeloti dhe drejtuesit janë në të njëjtin mendim, të krijojnë një ekip të rrezikshëm për çdo kundërshtar dhe të jenë në gjendje të fitojnë trofetë kryesorë gjatë një sezoni.

Lajmet e fundit

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...
- Advertisement -

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...