Milani përgatit kontratë afatgjate për Majk Manjan-in

-

Milani thuhet se po përgatitet t’i ofrojë portierit Majk Manjan një zgjatje afatgjatë të kontratës, pasi bëri përshtypje mes shtyllave për kuqezinjtë që nga ardhja e tij nga Lille në vitin 2021. Manjan ishte vendimtar në sezonin 2021/22 të Milanit ku fituan Skudetton nën drejtimin e Stefano Piolit dhe pavarësisht se humbi një pjesë të madhe të sezonit aktual për shkak të dëmtimit, ka dëshmuar vlerën e tij për ekipin që nga rikthimi i tij në muajin shkurt.

Që atëherë, 27-vjeçari ka qenë jashtëzakonisht konsistent dhe me një vlerësim mesatar prej 6.35 në 21 ndeshjet e Serie A që ka luajtur në këtë sezon, ka qenë lojtari më i vlerësuar te Milani, i ndjekur nga Sandro Tonali dhe Ismael Bennacer. Sipas “La Gazzetta dello Sport”, “kuqezinjtë” shpresojnë ta shpërblejnë francezin me një marrëveshje të re që zgjat deri në verën e vitit 2028, e cila do të ishte kontrata më e gjatë në klub.

Marrëveshja e re e Manjanit do të vijë gjithashtu me një rritje të madhe në pagën e tij vjetore, e cila pritet të rritet me të paktën 30 për qind nga 2.8 milionë në sezon që ai fiton aktualisht në rreth katër milionë euro.

Pas përfundimit zyrtar të sezonit, Milani është gati të fillojë negociatat me përfaqësuesit e lojtarit dhe të konfirmojnë rinovimin e kontratës.

Lajmet e fundit

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...
- Advertisement -

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...