Rrustemi: Korridori 8 po ndërtohet me koncept të ri infrastrukturor, më shpejtë dhe me korrektësi maksimale

-

Drejtori i Ndërmarrjes publike për rrugë shtetërore, Ejup Rrustemi deklaroi sot nga terreni punues për Korridorin 8 se në këtë projekt do të punohet shpejtë dhe me korrektësi, duke potencuar dhe 4 fazat e punës të cilat do ta përcjellin këtë faze infrastrukturore.

“Sot jemi këtu për të nisur me punimet për Korridorin 8. Me nënshkrimi e marrëveshjes në fillojmë konceptin e ri të ndërtimit të autostradave, më shpejtë dhe më lirë. Sot fillojmë ke 4 aktivitetet kyçe drejt realizimit të këtij projekti. Si hulumtimet gjeoanalitike, eksproprijimin, mekanizimin dhe punën në terren. Do të punohet shpejtë, korrekt dhe qyetarët në kohë do të gëzojnë lëvizje më të rehatshme për 4 vite dhe 7 muaj sepse do të angazhohen absolutisht të gjitha resurset vendase në ndërtim krahas gjigandit “Bechtel Enka”, u shpreh Rrustemi.

Lajmet e fundit

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...

David Beckham rrëfen për herë të parë betejën e tij me shëndetin mendor

David Beckham i mbajti lotët teksa foli sinqerisht për jetën dhe karrierën e tij në një serial të...

KHF “Istogu” përball ekipi të fortë nga Sllovakia

KHF “Istogu” ka mësuar të martën kundërshtarin e raundit të tretë të Kupës Evropiane për hendbolliste. Shorti i tërhequr...
- Advertisement -

Turqia nuk ndalet, kryen sulme të tjera ndaj PKK-së në Irak

Bayraktar Kızılelma and the Akıncı UCAV conduct a formation flight, Tekirdağ, Türkiye, April 24, 2023. (Courtesy of Baykar)Forcat...

Trajneri i Çekisë: Është e vështirë, por në Shqipëri luajmë për gjithçka

Czech Republic coach Jaroslav Silhavy gestures during the UEFA Nations League soccer match between Portugal and the Czech...