Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!

Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe transmetuar ekzkluzivisht në Vizion Plus.

24-vjeçarja e cila ka vite që është pjesë e botës së modelingut dhe e diplomuar ne Art Design, mundi konkurencën e dy vajzave të tjera që zunë vendin e dytë dhe të tretë.

Ndërkohe kuroren e Miss Universe Kosova 2023 e fitoi Abesa Rrahmani.

Vajza e cila do të përfaqësojë Shqiperinë dhe Kosovën në konkursin botëror të Miss Universe World do të jete Endi Demneri.

Endi Demneri

Abesa Rrahmani