Shpallet “Miss Universe Albania” dhe “Kosova” 2023, kush janë dy bukuroshet që rrëmbyen kurorën (FOTO LAJM)

-

Endi Demneri fitoi kurorën e Miss Universe Albania 2023!

Bukuroshja nga Tirana fitoi spektaklin e madh të bukurisë organizuar në “Pallatin e Kongreseve” dhe transmetuar ekzkluzivisht në Vizion Plus.

24-vjeçarja e cila ka vite që është pjesë e botës së modelingut dhe e diplomuar ne Art Design, mundi konkurencën e dy vajzave të tjera që zunë vendin e dytë dhe të tretë.

Ndërkohe kuroren e Miss Universe Kosova 2023 e fitoi Abesa Rrahmani.

Vajza e cila do të përfaqësojë Shqiperinë dhe Kosovën në konkursin botëror të Miss Universe World do të jete Endi Demneri.

Endi Demneri

Abesa Rrahmani

Lajmet e fundit

MF: Plani i qëndrueshmërisë fiskale – Masa konkrete dhe rekomandime për racionalizimin e shpenzimeve joproduktive te shfrytëzuesit buxhetorë

Përmes masave dhe rekomandimeve konkrete të integruara në Planin e qëndrueshmërisë fiskale dhe përkrahjes së rritjes ekonomike, do të...

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...
- Advertisement -

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...