Zlatan Ibrahimoviq përshëndetet me futbollin

-

Zlatan Ibrahimoviq i ka dhënë lamtumirën futbollit të luajtur në një mbrëmje speciale që klubi i Milanit i kishte dedikuara para ndeshjes ndaj Veronës. Sulmuesi suedez përshëndeti tifozët dhe mes lotëve mbajti një fjalim ku deklaroi edhe tërheqjen. Ky vendim është përshëndetur jo vetëm nga Milani por edhe nga PSG e Bajern Mynih. Klubi parisien që e ka pasur në skuadër sulmuesin suedez për disa sezone, i ka dedikuar edhe një postim ku e konsideron një karrierë të denjë për një mbret. “Një karrierë e denjë për një mbret! Urime Zllatan! Shpresojmë që të shihemi në ‘Park des Princes’”, shkruan klubi parisien. “Një karrierë fantastike vjen në fund, suksese në të ardhmen Zlatan”, shkruan Bajerni i Mynihut. /Alsat.mk

Lajmet e fundit

Dinamo me mungesa të mëdha para duelit me Balkanin

Kampioni kroat, Dinamo Zagreb, vjen në Prishtinë me shumë probleme para sfidës me kampionin e Kosovës, skuadrën e Balkanit....

PS pr/rezolutë për denimin e sulmit në veri të Kosovës: Mbështesim qëndrimin e qeverisë së Kosovës, Serbia të dorëzojë kriminelët

Faxnews ka siguruar projekt-rezolutën e PS ku dënon sulmin terrorist në veri të Kosovës. Në projekt-rezolutë, PS mbështet cdo...

‘Emoji-t’ po vijnë në Gmail – Telegrafi

Google ka konfirmuar se po sjell ’emoji-t’ në shërbimin e saj Gmail, derisa flitej për një gjë të tillë...

4 tetor 1824, Meksika shpalli pavarësinë

Pas një lufte 11-vjeçare shkëputjeje nga Spanja, populli meksikan më në fund mori shtetin e tij për herë të...
- Advertisement -

Do të zgjidhet çështja e personave pa shtetësi në Maqedoni, miratohen ndryshimet e nevojshme ligjore

Në Kuvendin e RMV-së janë miratuar ndryshimet në ligjet për vendbanim dhe qëndrim dhe për letërnjoftime, me të cilat...

Fronti opozitar, bart me vete marrëdhëniet kaotike nga e kaluara!

-Mëritë e kaluara dhe interesat e ngushta partiake, janë barriera që vështirë kalohen dhe e ngulfasin bashkëpunimin e tyre,...