Mbrojtësi shqiptar, Ardian Cuculi është pensionuar nga futbolli aktiv. Cuculi ka marrë vendimin për t’u larguar nga futbolli në moshën 35-vjeçare.  Këtë ai e bëri me anë të një video të publikuar në llogarinë e tij në rrjetet sociale. Ai në video shihet duke i lënë atletet e tij në fushë, ndërsa në përshkrimin e videos shkruhet: “Takohemi në fusha tjera”.

Cuculi, i lindur në Maqedoninë e Veriut, së fundmi ishte pjesë e Shkëndijës së Tetovës, ndërkohë që më parë karrierë ka bërë edhe te Drita në Kosovë e Partizani i Tiranës dhe Kukësi në Shqipëri.