Juventusi e ka prezantuar drejtorin e ri sportiv të klubit. Bëhet fjalë për Kristiano Xhiuntolin, i cili lë kampionin italian, Napolin, për skuadrën e Juventusit.

51 vjeçari, i lindur më 2 shkurt të vitit 1972 në Florence të Italisë, ka një karrierë të bujshme si drejtor sportiv prapa tij. Aventura e tij filloi me Spezian, me të cilën u inkuadrua në Serie B, dhe vazhdoi me Karpin, me të cilin fitoi katër inkuadrime në liga brenda pesë sezoneve.

Në vitin 2015 ai iu bashkua Napolit, dhe e fitoi titullin e Serie A në sezonin 2022/23 me ta. Tani, Xhiuntioli e nis një aventurë të re me Juventusin.